Anasayfa İçerik Alanı Motivasyon Sözleri Hakkımda

Herhangi Bir Alanda Başarılı Olmak İçin Neler Yapılabilir | Tavsiyeler

"Yerinde duran, geriye gidiyor demektir… İleri, daima ileri!"
"-Mustafa Kemal Atatürk"
"İnsanlığın düşmanı cehalet; cehaletin düşmanı eğitimdir."


"Nerede olursanız olun, elinizdekilerle yapabileceğinizi yapın"
"-Theodore Roosevelt"

Şahsi düşüncelerim:

Bazı arkadaşlarımızın maddi manevi veya başka sorunları olabiliyor AMA BU SİZİN HAYALLERİNİZİ GERÇEKLEŞTİREMEYECEĞİNİZ ANLAMINA ASLA GELMEZ. Elinizdekilerle de hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. YETERKİ SİZ İSTEYİN GERİSİ HİÇ ÖNEMLİ DEĞİL!!!
Bir Hikaye: Cristianonun ailesinin maddi durumları iyi değildi fakat Cristiano hiçbir zaman vazgeçmedi yeri geldi çoraplarını iç içe geçirip antrenman yaptı. Unutmayın ki siz istediğiniz sürece hiç birşey imkansız değildir!!!

-Theodore Roosevelt
"Eğer hepimiz, yapabileceğimiz her şeyi yapsaydık, şaşkınlıktan kendi aklımızı başımızdan alırdık."
-Thomas Edison

Şahsi düşüncelerim:

Hem teknolojinin birdenbire ani gelişimleri, Hemde dünyaya hızla yayılan bir virüs olsun insanların psikolojileri etkilenmeye başladı. Bu nedenle genellikle çocukların ellerinde sürekli bir tablet telefon bilgisayar oluyor bu hem fiziksel hem ruhsal açıdan çocuklara zarar vermektedir, aynı zamanda gelişimede etkisi vardır. Çocuklar teknoloji ile uğraşmaya alıştıkça artık dersler ilgilerini çekmemeye başlıyor. Bu durumda çocuklar derslerden uzak kalıyor. Ve teknoloji ile geçirdikleri uzun saatler ilerledikçe daha çok zararlı oluyor. Bu dönemlerde özellikle çok tablet telefon bilgisayar ile oyun değil bir dil öğrenmelerini veya okulda göremedikleri eksik konuları tamamlamaları ile bu durumu daha uygun ve sağlıklı bir hale getirebileceklerine inanıyorum. Herkes teknoloji gelişmişken kolayca çocukların kafalarını sürekli zararlı şeyler ile değil onların kafalarını kolayca elinizdeki telefon tablet bilgisayar ne olursa olsun çok basit bir şekilde hayatı boyunca işine yarayacağı bilgilerle doldurmanın çok önemli ve zor olmadığını düşünüyorum. Thomas Edison dediği gibi herkes yapabileceklerini bilseydi dünya çok farklı olurdu!!!"Olumsuzluklara Takılmayın."

Şahsi düşüncelerim:

Misal Bir konu üzerinde çalışıyorsunuz o konuda bilgi sahibi olmak başarılı olmak istiyorsunuz ve o işi öğrenirken yolunuza pek çok engel çıkıyor. Ve bu engeller insanları yoruyor unutmayınki her mesleğin bir zorluğu vardır. sizden öncekilerde sizin gibi hatta sizin eski nesil sizden daha zor şartlarda bu işi başardığından emin olun!!! daha çok zorluklarla karşılacağınızı bilin! ve ASLA VAZGEÇMEYİN!!!
"Kimseyi Dinlemeyin."

Şahsi düşüncelerim:

"Kimseyi dinlemeyin" derken sizin hakkınızda kötü yorumlar yapan size zarar verebilecek güzel kalpli olmadığını düşündüğünüz insanlardan bahsediyorum. Aynı zamanda siz arkadaşınızın veya akrabanızın hiç fark etmez kötü bir insan olduğunu farkedemeyebilirsiniz. bu normal birşey ama çok dikkat etmelisiniz. Çünki kötü insan sizin başarılı bir insan olmanızı istemez, dünyaya yararlı bir insan olmanızı istemez. Ve normal olarak siz bu insanları hayatınızdan çıkarmadıkça onlar sizin başarılı bir iş adamı başarılı bir sporcu vb. olmamanız için hayatınız boyunca uğraşacaktır. Bu durumda da bu insanlar sizin kafanızı karıştıracak, moralinizi bozmaya çalışacak ve sonuç olarak hiçbir zaman başarılı, Güzel kalpli, insanlara yararlı bir karakter edinemeyebilirsiniz. ki hayatınızdan çıkaramıyorsanız yüksek ihtimalle sonuç kötü olacaktır. eğer o insan hayatınızdan çıkarabileceğiniz bir insan değilse o insanın size söylediği hiçbirşeyi dikkate almanızı tavsiye etmem.


Sayfayı buraya kadar okuduysanız ve İlham aldıysanız ne mutlu bana şimdi ise sizi motive edecek birkaç cümleye göz atmanızı tavsiye ederim: